Zde se nacházíte: O projektu

O projektu

O projektu

Motto

Slyšet a zapomenout. - Vidět a pamatovat. - Vyzkoušet a pochopit. (čínské přísloví)

 

Náš cíl

Většina lidí zná pojmy mikroskop, kaleidoskop či periskop - každý z nich nám umožňuje vidět věci pouhým okem nespatřitelné. A stejně funguje i BIOSKOP - pomáhá nám vidět věci, o kterých jsme nevěděli, nebo nám umožní vnímat je pod jiným úhlem pohledu.

 

Při vzniku projektu BIOSKOP jsme si kladli za cíl:

• vytvořit vzdělávací formu, která zábavně a prakticky přiblíží fascinující svět vědy,

• umožnit veřejnosti, aby se seznámila po praktické stránce s vědou, 

• popularizovat vědu a ukazovat odůvodněnost společenské i ekonomické podpory vědy, která je vysoce nákladná a má velmi dlouhodobý horizont návratnosti,

• doplnit výuku na základních i středních školách, které se často potýkají s nedostatečnými materiálovými, přístrojovými i prostorovými podmínkami,

• vytvořit platformu pro školení současných i budoucích pedagogů,

• vytvořit koncept „tréninkového centra mládeže“, které umožní identifikaci, rozvoj a seberealizaci talentovaných studentů.

 

Lumír Krejčí

Předseda vědecké rady BIOSKOP

 

Kde nás najdete

Návštěvnické centrum Bioskop jsme umístili do sousedství nejlepších výzkumných pracovišť Masarykovy univerzity v Univerzitním Kampusu Bohunice.

 

Jak Bioskop funguje

V Bioskopu kurzy vedou dva lektoři se zkušenostmi s prací v moderní laboratoři stejně jako s prací s dětmi i studenty. Lektoři mají na starost výuku, přípravu a vylepšování kurzů. Jednotlivé úlohy mají cca dvouhodinový rozsah a hravou formou předávají nové poznatky a rozšiřují informace získané při školní výuce. Rozsah a délka úloh jsou uzpůsobeny věkovým kategoriím 6-11 let, 12-15 let, 16 a více let. Zájemci o kurzy si mohou na našich webových stránkách najít a zarezervovat zvolený kurz ve vybraném termínu.

 


 

Pokud se Vám naše myšlenka líbí, můžete nás již teď podpořit darováním prostředků na chod centra nebo jeho vybavení  https://is.muni.cz/obchod/baleni/122750

Samozřejmě je také možné s případnými dárci uzavřít darovací smlouvu. Ohledně této alternativy nás prosím kontaktujte na bioskop@muni.cz a do předmětu zprávy uveďte DAR.

Najděte si nás